ملبورن

ملبورن پایتخت ویکتوریا است و دومین شهر بزرگ استرالیا می باشد. مرکز شهر در امتداد ساحل رودخانه یارا Yarra  است. این شهر اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی و ورزشی استرالیا شناخته می شود و همچنین محل بسیاری از رستوران ها  و تفریحات شبانه در استرالیا است. جای تعجب نیست که مجله اکونومیست مرتبا ملبورن را یکی از پر جاذبه ترین شهرهای جهان نامید. اگر بخواهیم راجع به آب و هوای این شهر صحبت کنیم، می توانیم بگوییم که در یک شب این شهر،  چهار فصل را می توان دید. تغییرات چهار فصل در این شهر وجود دارد، اما در یک روز نیز می توان تغییرات جوی را دید. از آنجایی که این شهر نسبت به شهر سیدنی جنوبی تر است، سرمای زمستان نسبت به این شهر در آن کمتر احساس می شود.

مکانی برای زندگی

انتخاب اینکه در کدام بخش ملبورن زندگی کنید، بستگی به سبک زندگی و ارجحیت های شما دارد. شما می توانید در حومه St Kilda و در کنار خلیج کوچک زندگی کنید و یا اینکه دورتر از خلیج و در Sandringham که بسیار پر سر و صداست اما بیشتر حال و هوای روستا را دارد را برای زندگی انتخاب کنید. Fitzroy که در شمال شرقی ملبورن قرار دارد، مکانی ساده اما پر جنب و جوش و یکی از قدیمی ترین مناطق شهر است. Richmond مرکز فروش اجناس عمده است که در آن کافه ها و رستوران های زیادی نیز وجود دارد. Camberwell و Surrey Hills دو منطقه کلاسک و پر درخت هستند که به خصوص برای گردش های خانوادگی مناسب می باشد. ملبورن شهری با فرهنگ های مختلف است و در مناطق مختلف آن، بخش های بزرگی وجود دارد که ساکنین آنها یونانی، ایتالیایی چینیو یا هندی هستند.

حمل و نقل در ملبورن

یک سیستم شبکه ای در مرکز شهر ملبورن قرار دارد که عبور و مرور را در این شهر راحت تر کرده است و   سیستم حمل و نقل عمومی وسیع آن، به خصوص در مناطق مرکزی شهر،  بسیار کارآمد و برای استفاده آسان می باشد. بخش ها ی مختلف این شهر با استفاده از قطار و واگنهای برقی به هم مرتبط هستند و در جاهایی که این وسایل وجود ندارند، اتوبوس هایی برای خدمات رسانی موجود است. شما برا ی استفاده از این وسایل نقلیه و پرداخت هزینه آنها، حتما باید یک کارت myki خریداری کنید.

شرایط کاری ملبورن

چشم انداز کاری خوبی برای افرادی که قصد زندگی در ملبورن را دارند وجود دارد. در مجموع مهمترین صنایع در ملبورن و ویکتوریا، شامل صنعت خودرو، حمل و نقل هوایی، ساخت و ساز ساختمانی، آموزش، مهندسی، پرستاری، خدمات مالی و فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. بسیاری از کارفرمایان ملبورن به گرمی از مهاجرانی که به دنبال کار هستند، استقبال می کنند و در کل می توان گفت که نرخ بیکاری به میزان قابل ملاحظه ای در اینجا پایین است.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در ملبورن

ایالت ویکتوریا در استرالیا دارنده بیشترین دانشجویان و فارغ التحصیلان در آسیا است و همچنین برخی از موسسات اموزشی معتبر در سطح دنیا، در شهر ملبورن قرار دارند. دانشجویان می توانند در موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT)، دانشگاه ملبورن، دانشگاه لا ترب La Trobe University، دانشگاه موناش Monash University و یا برخی دیگر از موسسات آموزشی تحصیل کنند. هم دانشگاه موناش و هم ملبورن عضو گروه هشت هستند، گروه هشت ائتلافی از هشت دانشگاه برجسته استرالیا در حوزه تحقیقات است. در سال 2017 شهر ملبورن به خاطر داشتن بهترین دانشجویان، در رتبه پنجمین دانشگاه برتر دنیا انتخاب شد.

هزینه زندگی در ملبورن استرالیا

شاید ملبورن گران تر از سیدنی نباشد، اما باز هم می توان آن را شهری گرانقیمت دانست. در فوریه 2017، متوسط هزینه اجاره یک واحد در ملبورن 483.90 و برای خانه 504.20 دلاردر هفته بود.1874