پرث

یکی از مهم ترین شهرهای بزرگ استرالیا که در اینجا ذکر می شود شهر پرت است. این شهر به خاطر داشتن آب و هوای عالی و سواحل آرام بخش آن، قطعاً مکانی مناسب برای زندگی می تواند باشد. جمعیت این شهر حدود 1.25 میلیون نفر است و اگر چه یکی از بزرگ ترین شهرهای بزرک است که از دیگر شهرها دور می باشد، مانند همسایه هایش مکانی جالب توجه می تواند باشد. آب و هوای شهر پرت معمولا گرم و دلچسب هست و به دماهای خیلی پایین نمی رسد. بالاترین دمای آن در تابستان 30 درجه سلسیوس و کمترین دمای آن در زمستان 18 درجه سلسیوس است.

جایی برای زندگی

بخش تجاری مرکزی شهر پرت در اطراف بانک های Swan River و مناطق اطراف آن می باشد. محوطه های شمالی و شرقی این شهر بهترین مناطق برای زندگی هستند. مهاجران زیادی در این شهر زندگی می کنند و بسیاری از مهاجران بریتانیایی این شهر را خانه خود می دانند.

حمل و نقل پرث

اگرچه رانندگی در شهر پرث آسان است اما بهتر است که تازه واردان به این شهر از اتوبوس استفاده کنند زیرا هم مطمین و هم ارزان قیمت است. برای استفاده آسان از سیستم گسترده حمل و نق اتوبوس و قطار، می توانید SmartRider تهیه و هزینه بلیت را پرداخت کنید.

شرایط کاری در پرث

منابع طبیعی زیادی در غرب استرالیا وجود دارد و رونق معادن در این منطقه باعث شده که کارگران زیادی به آن جذب شوند.  دیگر صنایع محبوب در این منطقه شامل صنایع گردشگری، تولید، خدمات مالی، مراقبت های بهداشتی، و فناوری اطلاعات و ارتباطات است. با این حال، به خاطر اندازه شهر، ممکن است پیدا کردن شغل نسبت به سیدنی یا ملبورن کمی سخت تر باشد. 

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در پرث

دانشگاه غرب استرالیا (UWA) عضو گروه هشت است و یکی از موسسات آموزشی برتر در سطح استرالیا است که البته به تازگی از رتبه 100 دانشگاه برتر دنیا خارج شده است. برخی دانشگاه های دیگر مثل  Curtin University، Murdoch University و Cowan University (ECU) با ارائه بسیاری از رشته ها، برای دانشجویان می توانند گزینه های خوبی باشند.

هزینه زندگی در پرث استرالیا

هرچند که شهر پرث از لحاظ هزینه زندگی  شهر گرانقیمتی نیست، با این حال به خاطر دوری آن از شهرهای دیگر، برخی کالاها و خدمات آن گران قیمت هستند. به خاطر رونق منابع، قیمت خانه در این شهر گران، اما اجاره بهای خانه همچنان مناسب است.

درماه فوریه سال 2017، در شهر پرث اجاره بهای یک واحد 337.20 دلار و اجاره بهای خانه  435.50 دلار برای یک هفته است.

1992