داروین

داروین به خاطر موقعیت گرمسیری آن، مکانی بینظیر و آرام بخش است. اطراف این شهر را مناظری طبیعی احاطه کرده که در سطح جهان کم نظیر اند و شما می توانید از مکان های تفریحی شبانه وآب و هوای مطبوع آن در کل سال لذت ببرید. آب و هوای این منطقه استوایی همراه با فصل های خشک و مرطوب است. ماه های خشک آن از ماه آوریل تا اکتبر است و علی الخصوص در این دو ماه هوا بسیار عالی همراه با آسمانی صاف و شب های زیباست.  فصل های بارانی آن همراه با طوفان و دمای آن معملا 30 درجه سلسیوس است.

مکانی برای زندگی

داروین جمعیتی حدود 100،000 نفر دارد و مهاجران با فرهنگهای مختلف در این شهر زندگی می کنند و می تواند محیطی دلچسب برای مهاجرین جدید باشد. قیمت خانه در این شهر، در مقایسه با دیگر شهرهای استرالیا تقریبا بالاست و قیمت متوسط خانه در حومه های Bayview و Fannie Bay به یک ملیون دلار می رسد. مناطق Wanguri و Wulagi برای زندگی خانوادگی مناسب ترمی باشند.

حمل و نقل داروین

بهترین گزینه برای عبور و مرور در داروین، رانندگی است. از آنجایی که این شهر، شهر بزرگی نسیت  ترافیک سنگین در آن وجود ندارد و معمولا مسیرهای رفت و آمد طولانی نیستند. برا ی رفت وآمد در مرکز شهر نیز می توانید از اتوبوس استفاده کنید.

شرایط کاری در داروین

شهر داروین در حال حاضر در حال رشد اقتصادی است که امکانات بندرگاه جدید، فرودگاه در حال پیشرفت و ساخت راه آهن شمال به جنوب به  این رشد همچنان کمک می کند و برای مهاجرین دارای مهارت این شهر فرصت های شغلی خوبی را ارائه می دهد. صنایع عمده در این منطقه شامل ساخت و ساز، خرده فروشی، مسکن و خدمات غذایی، ادارات دولتی و مراقبت های بهداشتی است.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در داروین

دانشگاه چارلز داروین (CDU) دارای 21000 دانش آموز در چهار شعبه دانشگاهی و چهار مرکز آموزشی آن است. این دانشگاه در میان 2 درصد دانشگاه های برتر دنیا و یکی از ده دانشگاه برتر استرالیاست و کیفیت آموزشی در آن بسیار بالا می باشد.

هزینه زندگی در داروین استرالیا

داروین تقریبا شهر گران قیمیتی است. ممکن است شما انتظار داشته باشید که به خاطر موقعیت جغرافیایی داروین، کالا ها و خدمات در آن گران قیمت باشند، ولی در عوض دارای بازار املاک و مستغلات رقابتی است که موجب بالا رفتن قیمت ها می شود.

درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد درداروین 426  دلار و اجاره بها برای خانه 567.50 دلار برای یک هفته بود.

2055