بورسیه های تحصیلی ایرلند و شرایط اخذ آنها

در حال حاضر بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف از علوم انسانی و تجربی گرفته تا علوم پایه در ایران به دنبال گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر هستند.از آنجا که در کشورهایی مانند ایرلند امکانات تحصیلی مناسب با قیمت خوب برای دانشجویان خارجی فراهم می باشد بسیاری از مشتاقان به ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند تا بتوانند سایر مقاطع تحصیلی را در دانشگاه های این کشور طی نمایند. برای سفرهای تحصیلی به هر مکان باید اطلاعات لازم را در مورد مکان مورد نظر، فرهنگ و نحوه تحصیل را از منابع معتبر به دست آورد.

تحصیل در ایرلند بواسطه نزدیکی نظام آموزشی این کشور به نظام آموزشی انگلستان و سطح بالای آموزش در این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است. هزینه های تحصیل در ایرلند به نسبت انگلستان پایین و به نسبت اتحادیه اروپا بالاست و از این رو دانشجویانی که قصد دارند در ایرلند تحصیل کنند مایل به استفاده از بورسیه های تحصیلی این کشور هستند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند به طور میانگین و بسته به نوع و رتبه دانشگاه از ۷ تا ۳۰ هزار پوند می باشد که با استفاده از بورسیه بخش قابل توجهی از آن حذف می شود. به دانشجویان متقاضی تحصیل در ایرلند توصیه می شود درخواست خود را ۸ تا ۱۲ ماه پیش از شروع دوره تحصیلی ارائه کنند. مهلت درخواست بورس تحصیلی در میان موسسات مختلف متفاوت است. دولت ایرلند و انجمن ایرلندی دانشگاه با طرح ارائه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان هندی فرصتی برای دنبال مطالعات آنها را در ایرلند با ۱۰ هزار پوند برای هزینه های زندگی و شهریه کامل اعلام کرده اند.

دانشجویان می توانند زمانی که پیشنهاد پذیرش از یک دانشگاه ایرلندی برای زمان کامل آموزش کارشناسی ارشد دریافت کردند یک بار برای این بورس تحصیلی ایرلند اقدام کنند. ایرلند جذب دانشجویان بین المللی و می خواهد برای افزایش دانشجویان بین المللی در ایرلند از خارج از اتحادیه اروپا به ۲۵۵۰۰ سال ۲۰۱۵٫ مشخص شده است که هند نقش مهمی در این و در علاوه بر این به کمک هزینه تحصیلی به طور کامل تامین بسیاری از دانشگاه های بازی می باشد ارائه کمک هزینه تحصیلی جذاب برای کمک به دانشجویان هند به دنبال یک مطالعه در خارج از کشور تجربه در ایرلند. تماس با ما و ما به شما اطلاعات کامل در روند بورس تحصیلی ایرلند فراهم می کند. ایرلند در پی جذب دانشجویان بین المللی است و از سال ۲۰۱۵ می خواهد شمار دانشجویان بین المللی که از خارج از اتحادیه اروپا به ایرلند می آیند را به ۲۵۵۰۰ افزایش دهد.

شمار بورسیه های تحصیلی در ایرلند در مقطع کارشناسی ۱۵ بورسیه و برای کارشناسی ارشد ۱۱ بورسیه کامل به ارزش مجموع ۲۹۰۰۰۰ دلار می باشد بعلاوه هزینه های پرواز و اسکان سالیانه دو دانشجوی خارجی  نیز به آنها ارائه می شود. بورسیه تحصیلی کامل کل شهریه های یک ترم کارشناسی یا دکترا یا یک سال فوق لیسانس را شامل می شود. البته هزینه های خوابگاه، خورد و خوراک، کتب درسی و سایر هزینه های جانبی مشمول این قاعده نخواهد بود.

معروف ترین بورس های تحصیلی ایرلند:

مدرسه حقوق ترینیتی برای دانشجویان متقاضی رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد بورس به میزان ۵۰۰۰ یورو ارایه می دهد که آن ها می ت،انند بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند، مهلت درخواست برای این نوع بورسیه تحصیلی در ایرلند تا ۱ آگوست هر سال می باشد، که داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ از ملزومات دریافت ابن نوع بورس است.

موسسه فناوری دوبلین دارای ۶۰ ظریت برای بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی برای مقطع کارشناسی ارش می باشد ، این نوع بورس در چهار گرایش هنر،بیزینس،توریسم،مهندسی ها،محیط زیستو علوم بهداشتی ارایه میود و از ملزومات دریافت این بورسیهتحصیلی در ایرلند داشتن مدرک آیلتس ۵ میباشد و مهلت درخواست دانشجویان تا ۱۹ می ۲۰۱۷ می باشد.

کالج ترینیتی دوبلین به دانشجویان در مقطع کارشناسی(به غیر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی)  سراسر جهان  ارایه می دهد، میزان مبلغ این نوع از بورس ۵۰۰۰یورو می باشد، و از ملزومات این نوع از برس داشتن مدرک زبان آیلتس ۶،۵ می باشد و ت ۲۱ مارچ فرد برای درخواست بورسیه تحصیلی در ایرلند مهلت دارد.

مدرسه بیزینس ترینیتی برای دانشجویان متقاضی رشته بیزینس در مقطع کارشناسی و بورسیه تحصیلی در ایرلند بورس به مبلغ ۵ تا ۲۵ هزار یورو در سال ارایه می دهد، از ملزومات این نوع از بورس داشتن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین مدرک زبان آیلتس ۶.۵ میباشد،و دانشجویان تا ۲۱ مارچ برای درخواست این بورس مهلت دارند.

دانشگاه ملی ایرلند-گاوی  به دانشجویان مقطع کارشاسی ارشد تا سقف ۳۷۵۰ یورو  بورسیه تحصیلی در ایرلند ارایه می دهد، از ملزومات ان نوع از بورسیه تحصیلی در ایرلند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ می باشد.

مهمترین بورسیه های تحصیلی که در ایرلند به دانشجویان بین المللی ارائه میشود را در ادامه مشاهده مینمایید:

PhD حقوق دانشکده حقوق ساترلند UCD ایرلند :

دانشکده حقوق ساترلند UCD مرکزی پیشرو برای آموزش و تحقیقات حقوقی در ایرلند است که دوره های مشارکت انگیزانه کارشناسی و

تحصیلات تکمیلی را با امکانات آموزشی تراز اول ترکیب میکند.

مقطع تحصیلی:PhD

خلاصه بورسیه:هدف از این برنامه بورسیه، کمک به دانشجویان در کسب دانش و مهارت لازم برای انجام مستقل تحقیقات در حوزه حقوق و مشارکت در توسعه دانش در این حوزه میباشد.

شرایط و مدارك لازم :

دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق یا رشته های مرتبط با معدل عالی

مهارت های عالی زبان انگلیسی (آیلتس ۵.۶)

رزومه، مدارک تحصیلی و ریزنمرات، نامه انگیزشی، توصیه نامه تحصیلی، پروپوزال تحقیقاتی

کشور مورد پذیرش:از همه کشورهای غیراروپایی

ارزش بورسیه :مستمری سالانه: ۱۶ هزار یورو

مدت زمان پوشش بورسیه:کل مدت تحصیل

مهلت اقدام:(۲۰۱۸ ژانویه ۳۱) ۹۶ بهمن ۱۱

دانشگاه کورک ایرلند:

تمام رشته ها

مقطع تحصیلی: دکتری و پسا دکترا

محل تحصیل: ایرلند

کالج دانشگاهی کورک (University College Cork) جزء اصلی دانشگاه ملی ایرلند می باشد. این دانشگاه در شهر کورک واقع شده است  و در سال ۱۸۴۵ تاسیس گردید. در میان دیگر رتبه بندی ها و جوایز، این دانشگاه در سال ۲۰۱۵/۲۰۱۶ توسط رتبه بندی ساندی تایمز به عنوان دانشگاه برتر ایرلند در چهار مورد انتخاب شد.

کشور مورد پذیرش: تمام کشورها

مهلت اقدام: ۱۰تا ۲۰  آبان ۱۳۹۶

دانشگاه اولستر (Ulster University):

دانشگاه اولستر یک دانشگاه واقع در ایرلند شمالی و دومین دانشگاه پس از دانشگاه فدرال ملی ایرلند محسوب می شود. ودر سال ۱۹۶۸ به عنوان دانشگاه جدید اولستر تاسیس شد و با اولستر پلی تکنیک ادغام شدند. این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های اروپا و انجمن دانشگاهی ایرلند و انگلستان است در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از ۵ دانشگاه برتر در بریتانیا در علوم زیست پزشکی- پرستاری و هنر در زمینه تحقیقات قرار گرفت. همچنین این دانشگاه دارای شهرت زیادی برای نو آوری و پروژه های آموزش آنلاین در سراسر جهان است.دانشگاه اولستر در ایرلند شمالی جزو بهترین و بزرگ ترین دانشگاه ها محسوب می شود و در رشته های هنر-کسب کار-مهندسی-فناوری اطلاعات-علوم اجتماعی و مدیریت در مقاطع مختلف فعالیت می کند. این دانشگاه دارای امکانات رفاهی بسیار خوبی است و ساختمان های آن با معماری قدیمی و جدید آمیخته شده و محیط بسیار زیبا و آرامی را برای دانشجویان فراهم نموده است. پشتوانه مالی این دانشگاه بیش از ۴ میلیون پوند بوده و هزینه های زیادی را صرف تجهیزات آموزشی و تحقیقاتی می کنند

موضوع / رشته بورسیه:

فنی مهندسی

پروژه مهندسی تولید آلیاژهای فلزی

مقطع تحصیلی:  دکترا

خلاصه بورسیه:

هدف از این پروژه، خلق یک خوشه تولید پیشرفته است که توانایی های تجمیعی و تکمیلی موسسه تخقیقات مهندسی  دانشگاه اولستر را با مرکز انوی  دانشگاه گلاسکو و مرکز PEM در موسسه فناوری سلیگو را ترکیب می کند.

شرایط و مدارک لازم:

۱ مدرک  کارشناسی ارشد در  علوم پایه یا  فنی مهندسی

۲ مهارت زبان انگلیسی عالی

۳رزومه، مدارک تحصیلی و ریزنمرات، توصیه نامه تحصیلی، پروپوزال تحقیقاتی

کشور مورد پذیرش: از همه کشورها

ارزش بورسیه:

مستمری سالانه ۱۴۵۵۳ پاوند

مدت زمان پوشش بورسیه: ۳ سال

مهلت اقدام:  جمعه ۲۴/۰۶/۱۳۹۶ (۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷)

بورسیه های تحقیقاتی  کارشناسی ارشد EVA International برای  رشته موزه شناسی در ایرلند

سازمان EVA International  یک سازمان هنر معاصر ایرلند است. این سازمان با همکاری برخی موزه شناسان و موزه داران مطرح یک برنامه ۱۲ هفته ای ترکیبی و متنوع را در شهر لیمریک ایرلند برگزار می کند.

موضوع/رشته بورسیه:

مطالعات موزه

موزه شناسی

مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد

خلاصه بورسیه:

این برنامه بورسیه با تکیه بر تجربه عملی در حوزه مطالعات موزه شناسی اعطا می شود.

شرایط و مدارک لازم:

۱مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط هنر و علوم انسانی با معدل خوب

۲ مهارت های زبان انگلیسی مناسب (شفاهی و کتبی)

۳رزومه-کاورلتر- پروپوزال تحقیقاتی- مدارک تحصیلی و ریزنمرات- توصیه نامه تحصیلی

کشور مورد پذیرش: تمامی کشورها

ارزش بورسیه:

مستمری سالانه به ارزش ۸۰۰۰ یورو

مدت زمان پوشش بورسیه: ۲ سال تحصیلی

مهلت اقدام: ۳۱ جولای ۲۰۱۷ (دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶)

بورسیه دکتری مهندسی برق دانشگاه ماینوث، ایرلند 

دانشگاه ماینوث، به عنوان یکی از دانشگاه های ملی و نوپا در کشور ایرلند به حساب می آید که در سال ۱۹۹۷ تاسیس گردید. همچنین، این دانشگاه به عنوان تنها شهرک دانشگاهی در کشور ایرلند محسوب می گردد. اکنون، دانشگاه ماینوث میزبان بیش از ۱۲ هزار دانشجو از ملیت های مختلف است و در جدیدترین رده بندی دانشگاه جهان توسط موسسه Qs، جایگاه ۶۵۱ را به خود اختصاص داده است. مچنین، این دانشگاه دارای ارتباط وسیع و گسترده علمی با مجامع و دانشگاه های تحقیقاتی در سرتاسر جهان است و اکنون بیش از ۱۰ موسسه تحقیقاتی تحت حمایت دانشگاه ماینوث به فعالیت می پردازند. در راستای حمایت از دانش پژوهان و محققان برتر در سرتاسر جهان، دانشگاه ماینوث هر ساله اقدام به ارائه بورس های تحصیلی و پژوهشی معتبر و متعددی می نماید. بدین ترتیب، این دانشگاه معتبر اقدام به ارائه بورس پژوهشی در مقطع دکتری حرفه ای در رشته مهندسی برق نموده است و تمامی دانشجویان و علاقه مندان حائز شرایط می توانند متقاضی این فرصت پژوهشی شوند.

آخرین مهلت ارسال درخواست: ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ (۹ تیر ۱۳۹۶)

تاریخ آغاز دوره: سال تحصیلی آتی

محل تحصیل: دانشگاه ماینوث، ایرلند

ارزش بورس اعطایی: پرداخت کلیه هزینه های تحصیل و پرداخت ماهیانه مبلغ ۹۰۰۰ یورو در سال

شرایط و ضوابط

  • دارا بودن مدرک معتبر زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس)

ارائه دو عدد توصیه نامه از اساتید بنام در رشته مهندسی برق

دارا بودن معدل نمرات بالا

بورسیه تحصیلی ایرلند دانشگاه دوبلین سیتی (دانشکده ارتباطات)

تعداد ۵ بورسیه برای سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به متقاضیان ممتاز بین المللی برای تحصیل در ایرلند در مقطع دکتری ارائه می کند.

مقطع :دکترا

رشته  مورد نیاز

تمام رشته های ارائه شده توسط دانشکده ارتباطات دانشگاه دوبلین سیتی ولی رشته های زیر در اولویت هستند:

ژورنالیسم و تاریخ رسانه

فعالیت و اعتراض در دنیای دیجیتال

متدولوژی دیجیتال در علوم ارتباطات

ارزش بورسیه دانشگاه دوبلین سیتی

پوشش کامل شهریه دانشگاه

کمک هزینه زندگی سالیانه ۱۴.۰۰۰ پوند (بدون کسر مالیات)

کمک هزینه برگزاری کنفرانس، انجام تحقیق و مسافرت های کاری

موقعیت کاری (تدریس) برای دانشجویان دکترا

شرایط و مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه دوبلین سیتی

مدرک کارشناسی ارشد مرتبط از دانشگاههای معتبر

سابقه کاری مرتبط در صورت وجود

مدرک آیلتس یا تافل

چگونگی درخواست برای بورسیه تحصیلی دانشگاه دوبلین

متقاضیان دریافت این بورسیه ابتدا باید با سوپروایزر مربوط با رشته انتخابی خود ارتباط برقرار کنند و مشاوره های  لازم را برای پرونده خود دریافت نمایند و در صورت تایید سوپروایزر، با ارسال پروپوزال تحقیق (۲۰۰۰ کلمه) و رزومه تحصیلی خود برای دریافت بورسیه اقدام نمایند.

آخرین مهلت ثبت نام

متقاضیان دریافت بورسیه دانشگاه دوبلین سیتی باید تا قبل از تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۱۷ به منظور تکمیل و ارسال فرم درخواست بورسیه و همچنین دیگر مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.