شرایط کار ضمن تحصیل در کشور ایرلند

کشور ایرلند یکی از کشورهای جزو اتحادیه اروپا (شنگن)میباشد ،در اتحادیه اروپا ۲۸ کشور وجود دارد که دارای پول یکسانی میباشند و تمامی آنها از یکسری شرایط اقتصادی تبعیت میکنند اقتصاد کشورهای اروپایی از زمان این اتحادیه به صورت کاملا یکپارچه درآمده است حتی قوانین تحصیل ،کار حین تحصیل و یا کار در این کشورها تقریبا مشابه هم است و همچنین این کشورها حتی در مورد اخذ اقامت شرایط تقریبا یکسانی دارند،قانونی در کشور های اتحادیه اروپا و همچنین ایرلند حکم فرما است که در راستای به کارگیری افرادی که مقیم کشور ایرلند هستند و یا در کشور ایرلند مشغول به تحصیل هستند قانونی در مورد کار حین تحصیل وضع شده است و این را هم خوب است که بدانید پیدا کردن کار برای افراد در خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت میباشد با توجه به رکورد اقتصادی و کمبود کار در کشورهایی نظیر اسپانیا و یونان برای افراد متخصص کار در دیگر کشورهای اروپایی باب شده است.

مدت زمان کار دانشجویی در کشور ایرلند

دانشجویان از اتحادیه اروپا و همه شهروندان منطقه اقتصادی اروپا (EEA) می توانند در طول تحصیل خود در مشاغل تمام وقت یا نیمه وقت در ایرلند استخدام شوند.

با توجه به مقطع تحصیلی خود میتوانید از ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار گردید .

برای سطح لیسانس ۱۰ ساعت کار در هفته برای سطح فوق لیسانس ۲۰ ساعت و برای سطح دکتری ۳۰ ساعت کار در هفته در نظر گرفته شده است . شایان ذکر است که اگر دانشجویان از اتحادیه اروپا باشند میتوانند به طور تمام وقت هم مشغول به کار گردند ولی نباید به تحصیل آنها لطمه ای وارد شود .

دانشجویان متقاضی کار در ضمن تحصیل در ایرلند خارج از اتحادیه اروپا در صورت داشتن کارت GNIB می توانند مشغول به کار شوند. اشتغال دانشجویان به معنای تا ۲۰ ساعت کار نیمه وقت در هر هفته است، به جز دو دوره استاندارد زمانی که مجاز هستند به صورت تمام وقت کار کنند و کار در ضمن تحصیل در ایرلند و کار پاره وقت دانشجویی در ایرلند داشته باشند . (یعنی حداکثر ۴۰ ساعت در هفته). این دوره ها از ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه و ۱ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر است و تنها مربوط به تعطیلات دانشگاهی در تابستانی و زمستان می شود. این تاریخ ها برای همه دانشجویان غیر اروپایی، بدون در نظر گرفتن تقویم تحصیلی دانشگاه، ثابت است . در خصوص کار در ضمن تحصیل در ایرلند لازم است بدانید که دانشگاه ها دیگر قادر به صدور کارت های تعطیلاتی نیستند که دانشجویان را مجاز به کار تمام وقت در خارج از این تاریخ ها می کند.

آیا می توانم هزینه تحصیلات خود را با کار نیمه وقت دانشجویی در ایرلند تامین کنم؟

با کار در ضمن تحصیل در ایرلند و با انجام کار نیمه پاره وقت دانشجویی در ایرلند می توانید بخشی از هزینه های زندگی خود را به عنوان دانشجو تامین کنید، اما برای پرداخت هزینه تحصیلات شما کافی نخواهد بود.

اگر نیاز است برای اخذ  ویزای تحصیلی در ایرلند درخواست دهید، باید اثبات کنید که در حال حاضر موجودی کافی برای پوشش هزینه های کل دوره تحصیلی خود را در اختیار دارید، بدون اینکه به درآمد حاصل از یک کار نیمه وقت دانشجویی در ایرلند و کار در ضمن تحصیل در ایرلند تکیه کنید.

آیا قبل از شروع ترم تحصیلی حق کار در ضمن تحصیل در ایرلند دارم؟

اگر قبل از شروع ترم تحصیلی در دوره های مقدماتی ثبت نام نموده باشید، تا شروع ترم تحصیلی اصلی خود، مجاز به کار نیستید.

حقوق من در محل کار در ضمن تحصیل در ایرلند چیست؟

در کار در ضمن تحصیل در ایرلند لازم است بدانید که هر کسی که مجوز کار در ایرلند داشته باشد ، در محل کار، صرف نظر از وضعیت مهاجرتی او دارای حقوق یکسان است. این به این معنی است که شما حق قرارداد حقوقی، ساعات کاری قانونی، دستمزد بالاتر از حداقل و سایر مزایا طبق قوانین ایرلند اعم از حق تعلیم و تربیت، حق بیمه، مرخصی والدین و حق پیوستن به اتحادیه ها را دارید.

با این حال، باید در خصوص کار در ضمن تحصیل در ایرلند بدانید که کارفرمای قانونی ملزم به ارائه ساعات کاری که مطابق با برنامه تحصیلی کارکنان باشد، نیست. اگر احتمال تداخل بین ساعات کار و تحصیل در کار در ضمن تحصیل در ایرلند وجود داشته باشد، مهم است که در مورد این مسائل توافق نموده و با پذیرش پیشنهاد اشتغال موافقت شود.

نحوه جست و جوی کار دانشجویی در ایرلند

پیدا کردن شغل دانشجویی در کشور ایرلند از چند طریق امکان پذیر است :

  • آژانس های استخدام ایرلندی برای شرایط کار دانشجویی در ایرلند

    آژانس های استخدام یکی از منابع عالی برای پیدا کردن شغل هستند. این آژانس ها همواره کارگران ماهر و افراد دارای مهارت را در صنایع سطح بالا استخدا میکنند.

  • وب سایت های کار ایرلندی برای شرایط کار دانشجویی در ایرلند

تعداد زیادی از وب سایت هایی برای پیدا کردن شغل در کشور ایرلند وجود دارد .

نمونه هایی از این وب سایت ها برای شرایط کار دانشجویی در ایرلند در لیست زیر وجود دارد :

همه شاخه ها:

ساخت و ساز

تحصیلاتی

مالی

فارغ التحصیلان

شاخه سلامتی

مهمان نوازی

آی تی

مرتبط با زبان خارجی

بازاریابی

غیر دولتی (خصوصی)

بخش عمومی

ورزشی