هوبارت

شهر هوبارات که پایتخت تاسمانی می باشد، هم فضای درونی وهم محیط پیرامون آن بسیار آرامبخش و برای مهاجران جذاب است. برخلاف سیدنی و ملبورن که شهرهای شلوغ و پر سر و صدا هستند، در هوبارت می توانید آرامش بیشتری بیابید. این شهر از لحاظ فرهنگی غنی و مکانی مناسب برای دوست داران غذا است. هوبارات جنوبی ترین شهر کاناداست و دمای آن در زمستان تا زیر 4 درجه سلسیوس می رسد که این امر باعث شده که در بین بزرگ ترین شهرهای استرالیا، سرد ترین شهر باشد. در تابستان آب و هوای آن گرم و دلچسب است و تا 20 درجه سلسیوس می رسد. 

مکانی برای زندگی

هوبارت که دومین شهر قدیمی در استرالیا است، در کنار رودخانه Derwent و در کوه پایه های Mount Wellington قرار دارد. درامتداد رودخانه Derwent مناطق زیبایی وجود دارد  اما با این حال، مناطق تاریخی اطراف Battery Point و یا چشم انداز های خلیج سندی  Sandy Bay عامه پسند تر است. شما اگر با خانواده قصد مهاجرت به این شهر را دارید، حتما بخش های غربی Kingston که به خاطر فضای صمیمی و دوستانه اش معروف است، را مدنظر داشته باشید.

حمل و نقل در هوبارت

برای رفت و آمد در شهر هوبارت می توانید از ماشین خود و یا اتوبوس استفاده کنید. ایستگاه های اتوبوس در مقابل اداره پست مرکزی قرار دارد و بیشتر نقاط شهر را پوشش می دهد. شما می توانید مستقیما از راننده بلیت خود را خریداری کنید.

شرایط کاری در هوبارت

هوبارت دارای اقتصاد جزیره ای است که به معنی آن است که تا حدی در برابر نوسانات جهانی بازارهای بین المللی محافظت می شود. هرچند که اغلب رشد اقتصادی در این منطقه سریع نیست، اما همچنان برای مهاجران دارای مهارت، چشم انداز کاری مناسب وجود دارد.

لیست مشاغل که برنامه مهاجرتی دولت  State Migration Plan ارایه می دهد، شامل مشاغلی در حوزه صنایع مانند ساخت و ساز، بهداشت، هتلداری، خودرو، صنعت ساخت نوشیدنی و مهندسی می شود. دپارتمان امور خارجه تاسمانی در وزارت امور خارجه، می تواند به افرادی که به استرالیا می روند و به دنبال کار هستند، کمک کند.

لیست مشاغل تحت برنامه مهاجرت دولت شامل مشاغلی در زمینه صنایع مانند ساخت و ساز، بهداشت، هتلداری، خودرو، صنعت و شراب سازی و مهندسی می باشد. بخش دولتی تاسمانی در وزارت امور خارجه می تواند به افرادی که به استرالیا می روند و به دنبال کار هستند، کمک کند.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در هوبارت

دانشگاه تاسمانی، موسسه ای معتبر و یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در استرالیا است. این دانشگاه  بیش از 30،000 دانش جو دارد. ساکنان هوبارت همچنین می توانند از طریق TasTAFE، که طیف وسیعی از دوره های آموزش حرفه ای را ارائه می دهد، به تحصیل خود ادامه دهند.

هزینه زندگی در هوبارت استرالیا

گرچه املاک و مستغلات در بخش های خاصی از هوبارت گران است، با این حال به طور کلی هزینه زندگی کمتر از سایر مناطق استرالیا است. البته برخی از کالاها و خدمات مثل برق می توانند نسبت به دیگر مناطق گران تر باشند.

درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد در هوبارت 306.10 دلار و متوسط اجاره بهای خانه در شهر سیدنی 450.60 دلار برای یک هفته بود.

817