کانبرا

اینکه سیدنی که بزرگ ترین شهر استرالیا پایتخت این کشور نیز می باشد، تصوری غلط است. در حقیقت مرکز استرالیا، یعنی شهر کانبرا،  یکی از کوچکترین شهرهای این کشوراست که جمعیت آن به بیش از 373,000 نفر می‌رسد. این شهر بخشی از ناحیه فدرال با نام Australian Capital Territory (ACT) است. از آنجایی که پارلمان استرالیا در کانبرا است گردشگران و افرادی که جویای کار هستند به طور مرتب به این شهر وارد می‌شود.

آب و هوای کانبرا بسیار خشک و در زمستان بسیار سرد می باشد و در فصل تابستان بالاترین درجه ی آن ۲۰ درجه سلسیوس است.

مکانی برای زندگی

عبور دریاچه ی Burley Griffin از مرکز شهر کانبرا،  باعث شده که این شهر به دو قسمت تقسیم شود. در قسمت شمالی آن مراکز خرید و تجاری و همچنین موسساتی مانند Australian War Memorial and National Library وجود دارد. پس از این مناطق حومه های اصلی شهر وجود دارد که بسیاری از دولتمردان در آنجا زندگی می کنند.  حومه هایی مانند آینسلی و اوکانر، مناطق محبوب برای زندگی خانوادگی هستند، در حالی که اکثریت ساکنان برادون و مدنی در آپارتمان زندگی می کنند. 

جایگاه سفارت و مثلت پارلمانی Parliamentary Triangle در جنوب دریاچه است، هر چند که در این منطقهمناطق مسکونی نیز وجود دارد، با این حال جمعیت آن نصف جمعیت شمال است و یکی از ویژگی های آن  خانه های گران قیمت در کنار دریا مانند سواحل کینگستون می باشد.

سیستم حمل و نقل کانبرا

از آنجایی که کانبرا به طور هدفمند به عنوان پایتخت استرالیا طراحی شده است استفاده از وسایل نقلیه در این شهر آسان است واگر شما برای رسیدن به مقصدتان از ماشین خود استفاده کنید، زمان رسیدنتان بیش از بیست دقیقه نخواهد بود.  از آنجائیکه این شهر شهری مثبت است است، اکثر افراد ترجیح می‌دهند پیاده روی و یا از دوچرخه استفاده کنند.

شهر کانبرا شهر کوچکی است به همین دلیل نیازی به سیستم حمل و نقل و تراموا در حومه آن ندارد.  در این شهر سیستم اتوبوسرانی درون شهری گسترده، ایستگاه های قطاروهمچنین اتوبوس های بین شهری برای مسافرت به دیگر شهرها وجود دارد.

زندگی کاری کانبرا

بسیاری از ساکنان کانبرا کارکنان دولتی هستند که برای دولت استرالیا و یا ACT کار می‌کنند. با این حال بسیاری از افراد در بخش خصوصی مشغول به کار هستند و این باعث شده است که کانبرا مکانی مناسب برای تاجران باشد. اگر چه شهر کانبرا شهری کاملا تجاری در استرالیا تلقی نمی شود، با این حال نرخ پایین بیکاری و درآمد بالا برای مشاغل تمام وقت باعث شده که این شهر مکانی مناسب برای کار کردن باشد.

1972