بهترین مکان ها برای زندگی در استرالیا

می خواهید به استرالیا بروید اما نمی دانید در کدام شهر آن زندگی کنید؟ خوب یک راه این است که به شهرهای مهم این کشور سفر کنید و آنها را به دقت ببینید و کیفیت زندگی در این شهرها را بسنجید. 

رفتن به کشور دیگر و تصمیم گیری راجع به اینکه در کدام شهر آن زندگی کنید، تصمیم آسانی نیست و مطمئنا بر روی شرایط جدید زندگی و رفاه شما تاثیر زیادی خواهد داشت. در اینجا ما اطلاعاتی راجع به بهترین مکان های استرالیا برای زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد که می تواند به شما در تصمیم گیریتان و در رابطه با کیفیت زندگی و فرصت های کاری در استرالیا کمک کند.

اگر تصمیمتان را راجع به مکان زندگیتان گرفته اید و می خواهید قدم بعدی را بردارید، هر کدام از ایالت  های کشور استرالیا یک برنامه مهاجرتی به شما ارائه می دهد که بتوانید قدم هایتان را درست بردارید. برای جزئیات بیشتر مطالب زیر را به دقت بخوانید.

کدام شهرها بر اساس حرفه و شغلتان برای زندگی شما مناسب می باشد؟

اگر شما در کشور خود از قابلیت های کاری برخوردارید و تمایل دارید که در کانادا حرفه خود را ادامه دهید و در آن فعالیت داشته باشید، لازم است که حتما پیرامون اینکه در کدام شهر این کشور شانس بهتر برای استخدام شدن دارید، برسی هایی داشته باشید. در سال 2016 نرخ بیکاری استرالیا برحسب آمار این کشور، حدود 6 درصد بود. این درصد برای سال های زیادی ثابت و  از سال 1978 تا کنون ، به طور متوسط، 6.9 درصد بوده است که این نشان می دهد شما می توانید از آینده شغلی خوبی در این کشور برخوردار شوید.

چشم انداز شغلی در استرالیا

البته به خاطر داشته باشید که آماری که در بالا ذکر شد آماری کلی درباره تمام مشاغل است و ممکن است راجع به حرفه شما صدق نکند.  آمار پورتال اطلاعات بازار کار The Labour Market Information Portal پیرامون  بخش هایی که بیشترین تعداد افراد را در اختیار داشتند در ماه می 2016، به این صورت است: مراقبت های بهداشتی و مدد کاری اجتماعی 1،435،700  نفر، خرده فروشی 1،238،000 نفر، ساخت و ساز 1،037،500 نفر و خدمات حرفه ای، علمی و فنی (972،300) نفر است. مشاغلی که حداقل تعداد افراد را استخدام کردند عبارتند از رسانه های خبری و مخابرات 212،000 نفرو خدمات برق، گاز، آب و زباله 143،100 نفر. اگر می خواهید بدانید که چشم انداز شغلی در حوزه شغلی شما در استرالیا چگونه است، نگاهی به Job Outlook باندازید. این طراحی، ابتکار دولت برای ارائه چشم اندازی از نحوه عملکرد بازار کار مناطق مختلف در این کشور است. این منبع برای افرادی که به دنبال شغل و یا آموزش بیشتر می باشند بسیار مناسب است. برای افرادی که دارای مهارت خاص هستن و قصد رفتن به استرالیا را دارند ویزاهای خاصی وجود دارد. شما می توانید از لیست مشاغل مهارتی، مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا را بیابید. مشاغل موجود در این فهرست عبارنتد از: مدیر پروژه ساخت و ساز، مدیریت مهندسی، مدیریت مرکز مراقبت از کودکان، مدیریت پزشکی، مدیریت کلینیک پرستاری، کارشناس بیمه ، معمار، نقشه بردار، مهندس شیمی، مهندس سازه، دامپزشک، معلم خصوصی، پزشک عمومی، ماما، پرستار ، مهندس نرم افزار، مدافع حقوق بشر، کارمند اجتماعی، نقاش، سرپرست و متخصص دندانپزشکی. اگر شما ترجیح می دهید در همان ابتدای ورودتان به استرالیا خیالتان از بابت شغلتان راحت باشد،  می توانید شروع به جستجو در پورتال های شغلی مانند SEEK و jobsearch.gov.au کنید و برای شغل مورد نظرتان درخواست دهید. شما همچنین می توانید درباره مشاغلی که به دنبال جذب نیرو و اینکه با توجه به حرفه شما کدام شهر بیشترین جذب نیرو را دارد، اطلاعاتی به دست بیاورید.

میزان دستمزدها در استرالیا 

میزان دستمزد در استرالیا ممکن است با کشور خودتان متفاوت باشد. شما با توجه به شرکت ، نوع شغل  و جنسیت، میزان حقوقتان می تواند متفاوت باشد و تنها می تواند ایده کلی از دستمزد شغل مورد نظرتان داشته باشید. در اینجا، ما با همکاری وب سایت های جستجوی شغلی و رتبه بندی های Glassdoor وبا توجه به دستمزدهای پرداخت شده به کارکنان، متوسط درآمد و میزان آن، بر حسب جنسیت کارکنان و به منظور درک بهتر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا از میزان درآمد مورد انتظارشان،  را به اشتراک گذاشتیم.

3029