بریزبن

آنچه که باعث شده بسیاری از مهاجران جذب این شهر که سومین شهر استرالیا از لحاظ بزرگی است شوند، آب و هوای آن می باشد. این شهر در مرز مناطق استوایی است و به همین دلیل نسبت به ملبورن و سیدنی از آب و هوای گرم تری برخوردار است و ممکن است  روزهای متوالی شاهد تابش آفتاب باشید. اگر چه شهر بریزبن شهر بزرگی است، اما فضای آن آرام و راحت است. از این شهر می توان به آسانی به مناطق مطلوب برای تعطیلات تابستانی مانند ساحل طلا Gold Coastو ساحل آفتاب Sunshine Coast دسترسی داشت.

مکانی برای زندگی

بسیاری از مردم به خاطر آب و هوای شهر بریزبن و قیمت های مناسب خانه به این شهر نقل مکان می کنند که باعث شده جمعیت این شهر رشد کند و به 2 میلیون نفر برسد. مرکز شهر بریزبن بسیار پرجمعیت و در کنار ساحل رود بریزبن قرار دارد و حومه شهرنیز در اطراف آن می باشد. در مناطق حوالی مرکز شهر مثل Auchenflower و Paddington نیز می توانید خانه هایی با قیمت های نزدیک به مرکز شهر پیدا کنید. اگر بیشتر تمایل دارید که در یک منطقه مناسب برای خانواده زندگی کنید، بهتر است منطقه Morayfield که در شمال شهر بریزبن قرار دارد را مد نظر داشته باشید و اگر دوست دارید خارج از شهر زندگی کنید، این امتیاز برای شما شما وجود دارد که از خانه های بزرگ تری برخوردار باشید و در عین حال از وسایل حمل و نقل عمومی دور نیستند. 

سیستم حمل و نقل بریزبن

طرح سیستم شبکه بندی و ماهیت منسجم این شهر باعث شده که رفت و آمد با وسایل نقلیه در این شهر آسان باشد.  اگر بخواهید رانندگی کنید وجود خیابان های یک طرفه این امر را تا حدودی برای شما مشکل خواهد کرد، اگر چه این امر در شهر ها ی کوچکی مثل کانبرا و آدلاید ممکن است زیاد ایجاد مشکل نکند، اما برای شهرای بزرگ مثل سیدنی بسیار اینگونه نیست. با این حال، سیستم حمل و نقل عمومی در بسیاری از مناطق مهم شهر وجود دارد که در دسترس همگان است و شما می توانید با استفاده از از سیستم فروش بلیط TransLink از قطار، کشتی و اتوبوس استفاده کنید. با بزرگ تر شدن شهر، سیستم حمل و نقل عمومی آن نیز بزرگ ترمی شود.

شرایط کاری در بریزبن

اقتصاد پررونق شهر بریزبن همراه همراه با محیط آرام آن، باعث می شود شما از سبک زندگی برخوردار شوید که ممکن است در دیگر شهرها نداشته باشید. صنایع عمده این منطقه شامل هتلداری، گردشگری، بهداشت، امور مالی، کسب و کار تجاری و تولید است. از آنجایی که شهر بریزبن به سرعت در حال رشد است، از چشم انداز کاری خوبی برخوردار است و فرصت های شغلی مناسبی برای متقاضیان واجد شرایط می تواند وجود داشته باشد.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در بریزبن

اگر به دنبال فرصت های تحصیلی هستید، می توانید در بریزبن دانشگاه ها و موسسات آموزشی که تمام رشته ها و مسیرهای شغلی را ارائه می دهند را مد نظر داشته باشید. دانشگاه Queensland (UQ) قدیمی ترین دانشگاه این منطقه است. این دانشگاه بیش از 51000 دانشجو دارد و در رتبه بندی جهانی QS، رتبه 51 را از آن خود کرده است. از دیگر دانشگاه های معتبر این منطقه می توان دانشگاه  Griffith ، دانشگاه فن آوری Queensland (QUT)، و دانشگاه Queensland غربی (USQ) را می توان نام برد.

هزینه زندگی در بریزبن استرالیا

هزینه زندگی در بریزبن کمتر از شهر سیدنی است و می توان گفت که قیمت خانه در این شهر بالا نیست، به همین دلیل بسیاری از مردم به شمال و ایالت نور خورشید Sunshine State تغییر مکان می دهند. درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد در این منطقه 371.40 دلار و برای خانه 450.60 دلار برای یک هفته بود.

2435