آدلاید

شهر آدلاید به خاطر آب و هوای مدیترانه ای و جمعیت حدود 1.3 میلیون نفر، به طور روز افزون برای تازه واردان به استرالیا جذاب می شود. این شهر که پایتخت جنوب آسترالیا ست، دارای سبک زندگی راحت، به صرفه و شرایط آب و هوایی خوشایند است. آب و هوای این شهر بسیار مطلوب است و فقط گاهی در شب های زمستان به 7 درجه سلسیوس زیر صفر می رسد و دمای متوسط آن در تابستان تا 20 درجه سلسیوس بالای صفر است.  ادلاید اغلب به عنوان شهری بسیار بزرگ تلقی نمی شود به همین دلیل قیمت خانه در آن به اندازه شهرهای بزرگ نیست. متوسط قیمت خانه در ادلاید 400,000 است و البته املاک نزدیک ساحل گران تر از املاک دور از آن می باشد.

مناطق تاریخی حومه سواحل Glenelg، یکی از مکان های بسیار پرطرفدار است، در حالی که پارک های Aberfoyle، Belair و Banksia برای گردش های خانوادگی مناسب تر میباشند.

حمل و نقل در آدلاید

طراحی شهر آدلاید به گونه ای است که رانندگی در آن آسان است، همچنین شما می توانید به راحتی به اتوبوس، قطار، تراموا که در سراسر شهر وجود دارند دسترسی داشته باشید.

شرایط کاری در آدلاید

در حال حاضر به خاطر مهاجرت افراد شاغل دارای مهارت، آدلاید با کاهش جمعیت روبرو است. هرچند که پذیرش مهاجران ماهر می تواند این مشکل را برطرف کند، اما به خاطر ساختار محدود کننده پذیرش مهاجرین و صدور ویزا درجنوب استرالیا، از این امر ممانعت به عمل می آید.  

برآورد Bluestone Migration نشان می دهد که آدلاید سالانه به 5000 مهاجر دارای مهارت نیاز دارد که مسلما باید افرادی مناسب و ماهر از لحاظ شغلی باشند. سازمان مهاجرت جنوب استرالیا می تواند در تقاضای درخواستتان برای مهاجرت به شما کمک کند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد. صنایع عمده در آدلاید شامل مراقبت های بهداشتی، تولید، خرده فروشی، ادارات دولتی، آموزش و پرورش هستند.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در آدلاید

افرادی که می خواهند درجنوب استرالیا تحصیل کنند، می توانند دانشگاه های  آدلاید را برای تحصیل انتخاب کنند. طبق راهنمای دانشگاه های برتر 2017، دانشگاه جنوب استرالیا مکانی مناسب برای پیشرفت علم و کسب مهارت های اجتماعی است. دانشگاه آدلاید از لحاظ قدمت،  سومین دانشگاه استرالیا و برحسب رتبه بندی  QS، در بین 300 دانشگاه برتر دنیاست. کالج برادفورد دانشجویان بین المللی را می پذیرد. دانشگاه فلیندرز و دانشگاه استرالیا نیز برنامه های درسی بین المللی را ارائه می دهند.

هزینه زندگی در آدلاید استرالیا

شهر آدلادید یکی از آن جمله شهرهای استرالیا است که هزینه زندگی در آن بالا نیست. قیمت کالاها، خدمات و منزل در آن مناسب است.

درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد در آدلاید 289.70 دلار  و اجاره بهای برای خانه در سیدنی 450.60 دلار برای یک هفته بود. اجاره بهای خانه درسیدنی 370.50 دلار برای یک هفته است.2394