سیدنی

شهر سیدنی  به خاطر سواحل باندی بیچ  Bondi Beach  و بندر نمادین آن در تمام دنیا مشهور است. این شهر بزرگ ترین و قدیمی ترین شهر در استرالیا است و به خاطر زیبایی طبیعی و تنوع فرهنگی آن مشهور می باشد. مانند هر شهر بزرگ دیگر، سیدنی نیز شهری پرهیاهو و یکی از مکان های خارقالعاده دنیاست. آب و هوای سیدنی معتدل است و ماه های گرم آن از نوامبر تا فوریه می باشد. دمای هوا در این ماه ها به 30 درجه سلسیوس و گاهی حتی بیشترمی رسد. سیدنی زمستان سختی ندارد و و دمای آن به ندرت به زیر 8 درجه سلسیوس، آن هم در شب می رسد.

مکانی برای زندگی

شهر سیدنی با جمعیت 4.5 ملیون نفر بزرگ ترین شهر استرالیاست. منطقه تجاری مرکزی (CBD) مکانی شلوغ در نزدیکی بندر است، اما اطراف آن تا شمال، جنوب و غرب کشیده می شود. زندگی در مرکز شهر بسیار گران است علی الخصوص موقعی که شما اولین بارتان است که در چنین منطقه ای زندگی می کنید. با این حال اگر خوب جستجو کنید گزینه های خوب و مقرون به صرفه تری می توانید پیدا کنید. اگر شما به زندگی مدرن و جوان پسندانه علاقه دارید، حومه غربی مرکز می تواند برای شما جالب توجه باشد، اگر خواهان محیطی دوستانه و خانوادگی هستید، حتما به Hills District و یا سواحل شمالی نگاهی بیندازید. اگر تمایل دارید که درمنطقه هم وطنان خود سکونت داشته باشید، می توانید غرب سیدنی که شمار زیادی از مهاجران در آن زندگی می کنند را انتخاب کنید. به عنوان مثال، بسیاری از مهاجران هند در منطقه Parramatta ، و مهاجرانی از بریتانیا و نیوزیلند در جنوب غربی شهر ودر اطراف مناطق Macarthur و Blue Mountains زندگی می کنند.

سیستم حمل و نقل سیدنی

سیستم حمل و نقل در سیدنی در میان ساکنان آن محبوب نیست. بسیاری از افراد در سیدنی ترجیح می دهند که با ماشین در شهر رفت و آمد کنند که البته بسیار وقت گیر و همراه با ترافیک های زیاد است. این امر به خصوص در ساعت های پر رفت و آمد و در منطقه تجاری مرکزی صادق است که این باعث می شود پارک کردن ماشین در داخل و اطراف این منطقه (CBD ) بسیار سخت و گرانقیمت باشد. خوشبختانه سیدنی دارای سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ای است که تقریبا تمام منطقه شهری را تحت پوشش دارد. مسافرین می توانند از قطار، اتوبوس و یا قطار سبک  ریلی و یا کشتی برای رفت و آمد استفاده کنند. برای پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی در سطح شهر، باید یک کارت Opal خریداری کنید. این کارت شبیه به کارت Oyster لندن است و باعث می شود سفر در سراسر شهر برای شما آسان ترباشد.

شرایط کاری در سیدنی استرالیا

اقتصاد سیدنی بزرگتر از شهرهای هنگ کنگ یا سنگاپور است و هر ساله بیش از 306 میلیارد دلار کالا و خدمات را تولید می کند. صنایع عمده در این شهر شامل خدمات مالی و حرفه ای، تولیدی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، تحقیق و آموزش و صنایع نوآورانه است. چشم انداز اشتغال در سیدنی، به خاطر فرصت ها ی کاری موجود و نرخ کم بیکاری، خوب است.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در سیدنی

شهر سیدنی دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیاری است که میتواند دامنه علمی شما را گسترش دهد. دانشگاه سیدنی (USYD) و دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)،  در فهرست رتبه بندی دانشگاه QS، به ترتیب دررتبه های 46 و 49 قرار دارند. دانشگاههای دیگری نیز مثل Macquarie، دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) و دانشگاه غرب سیدنی (UWS) نیز در این شهر وجود دارند. در هر رشته ای که بخواهید تحصیل کنید، مطمینا آن را در این دانشگاه ها خواهید یافت.

هزینه زندگی سیدنی استرالیا

سیدنی گران ترین شهر استرالیا برای زندگی است و حتی می تواند در فهرست گران ترین شهرهای دنیا قرار گیرد. بر اساس تحقیق SQM، در ماه فوریه 2017، در شهر سیدنی متوسط هزینه اجاره یک واحد 509.30 دلار و برای یک خانه 743.60 دلار در هفته بود.

2389