کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند

طرح کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند مهاجران به سرمایه گذاران مجاز غیر اتحادیه اروپا و خانواده های آنها اجازه ورود به ایرلند و اخذ ویزا به مدت ۵ سال با امکان تمدید آن را می دهد. نوع سرمایه گذاری باید به سود کشور ایرلند باشد و برای توسعه مشاغل و منافع عمومی مفید باشد. همچنین در  کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  سرمایه باید توسط سرمایه گذار و به صورت قانونی به دست آمده و او مالک آن بوده و قرض نگرفته باشد.

سرمایه گذاری پیشنهادی برای شامل شدن در این برنامه باید در یکی از زمینه های زیر باشد:

سرمایه گذاری و کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  : به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در یک پروژه عمومی که به گسترش هنر، ورزش، سلامت، فرهنگ و آموزش و پرورش کمک کند.

کسب و کار: حداقل ۱ میلیون یورو  سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید ایرلندی و کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  به مدت حداقل ۳ سال

خرید سهام در کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  : حداقل  به مبلغ ۱ میلیون یورو و به صورت ۵ ساله

املاک: حداقل ۴۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری در زمینه خریداری ملک

صندوق سرمایه گذاری در کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  : حداقل ۱ میلیون یورو در صندوق سرمایه گذاری قانونی که در کسب و کار و پروژه های ایرلندی استفاده می شود.

برنامه شروع کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند 

برنامه شروع کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  (STEP) به مهاجران غیر اروپایی اجازه می دهد تا با ایده های نوآورانه و حداقل مبلغ ۵۰ هزار یورو برای سرمایه گذاری و ایجاد کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  وارد ایرلند شوند. هدف از این برنامه پشتیبانی از پتانسیل بالای شروع کسب و کار است و در زمینه های زیر می باشد:

معرفی یک محصول جدید یا نوآورانه به بازارهای بین المللی

توانایی ایجاد ۱۰ شغل در ایرلند و فروش ۱ میلیون یورو در مدت سه تا چهار سال از راه اندازی کسب و کار

داشتن یک تیم مدیریت با تجربه

افتتاح دفتر و شعبه اصلی کسب و کار در ایرلند

مدت سرمایه گذاری و کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  کمتر از ۶ سال

طرح شروع کسب و کار و  کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  شامل ایجاد شرکت های خرده فروشی، مواد غذایی، خدمات شخصی و یا کسب و کارهای مشابه نمی شود.

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند و مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای سرمایه گذاری در ایرلند هستید و اگر می خواهید در خصوص راه ها و قوانین کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند اطلاعاتی داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

مجوز کسب و کار

مهاجرانی که واجد شرایط برنامه شروع کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  نیستید و یا مایل به ثبت شرکت خرده فروشی، مواد غذایی، خدمات شخصی یا کسب و کارهای مشابه هستند، باید برای اخذ مجوز کار درخواست دهند. این مجوز به شما اجازه می دهد در یک دوره معین به فعالیت کاری در ایرلند بپردازید.

برای تقاضای شروع کسب و کار در ایرلند و کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  باید معیارهای زیر را داشته باشید:

باید حداقل ۳۰۰ هزار یورو برای سرمایه گذاری کاری در ایرلند داشته باشید.

کسب و کار شما باید برای حداقل ۲ نفر از شهروندان ایرلند یا اتحادیه اروپا یا سوئیس اشتغال ایجاد کند.

کسب و کار شما باید به میزان فعالیت تجاری و رقابتی دولت اضافه کند.

معمولاً مجوز کسب و کار ابتدا برای مدت ۱ سال اعطا می شود. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مجوز کسب و کار دارند و مجوز کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  ، حق دارند در طول مدت اعتبار مجوز در ایرلند زندگی کنند. البته باید در صورت نیاز برای ورود به ایرلند ویزا بگیرند.

برای اخذ مجوز کسب و کار و کارآفرینی و ثبت شرکت در ایرلند  باید به اداره مهاجرت ایرلند و خدمات قانونی مهاجران درخواست دهید. مدارک لازم شامل موارد زیر می شود:

گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی ملی

مجوز اقامت در صورتی که در حال حاضر ساکن ایرلند می باشید.

ارائه طرح کسب و کار که معیارهای لازم برای کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور ایرلند  و اخذ مجوز کسب و کار را داشته باشد. این طرح باید توسط یک شرکت حسابداری یا سایر متخصصان مربوطه تأیید شود.

مدارک مربوط به اینکه شما حداقل ۳۰۰ هزار یورو برای سرمایه گذاری در بخش کسب و کار در اختیار دارید.

نحوه درخواست مجوز ثبت شرکت و کارآفرینی

مهاجران برای ثبت شرکت و برنامه های کارآفرینی باید فرم درخواست اولیه را تکمیل نموده و مبلغ ۱۵۰۰ یورو هزینه پرداخت کنند.

برای برنامه شروع کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور ایرلند  باید فرم درخواست کارآفرینی را تکمیل نموده و مبلغ ۳۵۰ یورو هزینه پرداخت کنند.

فرم ها و دستورالعمل های لازم برای تکمیل فرم ها و همچنین فرمت طرح آن در وب سایت inis.gov.ie موجود است.

گذرنامه شخص کارآفرین و متقاضی کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور ایرلند  و در صورت نیاز همسر و وابستگان او

مدارک مربوط به اثبات روابط خانوادگی (مانند سند ازدواج)

مدارک مربوط به دسترسی به وجوه نقدی

مدارک اثبات سرمایه گذاری و جزئیات شروع کسب و کار

مجوز کسب و کار

2813