موزه پرنس ویلز هند

موزه پرنس ویلز بهترین و بزرگترین موزه بمبئی است و علاوه بر آثاری دیدنی از دوران های مختلف تاریخ و هنر هند، نمونه های بسیار زیبایی از حیات وحش و آ بزیان این کشور را هم دارد.
این موزه بین سال های ١٩٠٤ و ١٩١٤ بنا شده و طی جنگ جهانی اول به عنوان بیمارستان از آن استفاده میکردند.
ساختمان موزه در میان باغ زیبایی قرار دارد و پس از مسافرت پرنس ویلز در سال ١٩٠٥ به هند، به نام او نام گذاری شده است.
ساعات و روزهای کاری موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum، همه روزه به جز دوشنبه‌ها، از ساعت 10:15 صبح تا 5 عصر می‌باشد.
هزینه ورود به موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museumنیز 30 روپیه هند می‌باشد.
نحوه رسیدن به موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum با تاکسی، اتومبیل‌های سه چرخه و یا اتوبوس می‌توانید به این موزه بیایید و از دیدن داخل آن لذت ببرید.
توضیحات تاریخی موزه پرنس ویلز که در حال حاضر با نام Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya نیز شناخته می‌شود، در اوایل قرن 20 پایه‌گذاری شده است.
موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum به عنوان یک میراث فرهنگی است چرا که معماری بیرونی و درونی آن قابل تحسین است.
این موزه یکی از شاخص ترین موزه ها در کل کشور هند است، که به نمایش چندین مجموعه از آثار باستانی، مجسمه‌ها و سایر آثار مکشوفه می‌پردازد.
البته بعد از نوسازی که در سال 2008 برروی این موزه انجام گرفته است، سایر نمایشگاه‌ها که به نمایش آثار هنری "هیندو خدای کریشناHindu God Krishna"، منسوجات و لباس‌های سنتی هندی اختصاص دارد، بازگشایی شده است.
نمایشگاه‌ها و سخنرانی در باب موضوعات مختلف در داخل همین موزه برگزار می‌گردد.
در اصل ساختمان موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum در گذشته به عنوان یک بیمارستان نظامی و مرکز بهزیستی برای نگهداری از کودکان بوده است.
گردشگران از سرتاسر دنیا، هرساله به دیدن موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum که باشکوه و زیباست می‌آیند و از آثار باستانی داخل آن لذت می‌برند.
تاریخ موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum به منظور احترام و بزرگداشت سفر پادشاه جورج پنجم King George V به هند ساخته شده است.
اگرچه ایده ساخت موزه در سال 1904 مطرح شده بود، اما سنگ بنای ساخت این موزه در سال 1905 توسط پادشاه ویلز گذاشته شد.
طراحی و معماری موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum به عهده معمار مطرح جورج ویتِت George Wittet بوده است که در سال 1915 اینجا را می‌سازد.
در زمان جنگ جهانی اول این موزه به عنوان یک بیمارستان نظامی و مرکز بهزیستی کودکان بوده است.
موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum در تاریخ 1922 افتتاح می‌گردد.
معماری موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum یکی از ارزشمندترین سازه‌ها در زمان پادشاهی راج بوده است.
سبک معماری این موزه "هندی-ساراسینیکIndi-Saracenic style" است.
طراحی داخلی موزه نیز براساس طراحی زمان های قرن15 و 16 میلادی بوده است و عموما ترکیبی از طراحی اسلامی و هندی-اروپایی"گُجَراتیGujarati" بوده است.
همچنین سبک آجرچینی و آجر‌کاری، کاملا انگلیسی بوده است.
یک گنبد سفید رنگ مغولی نیز به این موزه اضافه شده است که شکوه و عظمت خاصی به نمای بیرونی موزه داده است.
این ساختمان هم مرز با یک باغ سرسبز است.
موزه به سه بخش تاریخ طبیعی، باستان شناسی و بخش هنر تقسیم می‌شود.
آثار موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum آثار زیادی از هنر و صنایع هند، تبت، نپال و سایر کشورهای شرقی در اینجا نگهداری می‌شود.
موزه پرنس ویلز Prince Of Wales Museum همچنین خانه‌ی مجموعه ای از 2000 نقاشی نادر مینیاتوری از چندین مدرسه هنر در هند است.
به علاوه در میان نمایش این مجموعه ها، صنایع دستی که ساخته شده از چوب، فلز، سنگ یشم و عاج فیل نیز هستند، نمایش داده می‌شود.
آثار باستانی نادر نیز که باستان شناسان قدمت آن‌ها را 2000 سال قبل از میلاد مسیح می‌دانند نیز در این نمایشگاه نگهداری و نمایش داده می‌شود.
بقایای آثار دوره Maurya و Gupta نیز به زیبایی در موزه به نمایش گذاشته شده است.
بخش "تاریخ طبیعی" این موزه، اختصاص به مجموعه‌ای از خزندگان، پستانداران، دوزیستان، پرندگان و ماهی ها دارد.
قسمت دیگر موزه نیز به نمایش سلاح و زره در هند اختصاص داده شده است.
انواع اسلحه، شمشیر، سپر و سایر ادوات جنگی را نیز در اینجا خواهید دید.
در انتها نیز علاوه بر مشاهده همه‌ی این موارد، مجموعه‌ای از نقاشی با رنگ روغن که کار دست اروپاییان است را نیز مشاهده خواهید کرد.
#بمبئی #موزه #گردشگری #موزه_پرنس_ویلز #هند
2483