دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي

دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي

 International Islamic University of Malaysia

اين دانشگاه اكنون يكي از برجسته‌ترين مؤسسات دنياي اسلام است كه از هيچگونه تلاشي براي تأمين آموزش عالي در تمامي زمينه‌ها فروگذار نكرده است. فارغ التحصيلان اين دانشگاه از جمله افراد ماهر و عالمي هستند كه علاوه بر توانايي‌هاي علمي به اصول اخلاقي و ارزش‌ها نيز پاي‌بند مانده‌اند.

دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي كه در سال  1983 تأسيس شده و زير نظر دولت و سازمان كنفرانس اسلامي فعاليت مي‌كند، روابط خود را با دولت‌ها و مؤسساتي در سراسر دنيا هم چون اتحاديه دانشگاه‌هاي اسلامي و انجمن بين‌المللي دانشگاه‌ها برقرار ساخته است.

در حال حاضر هزاران دانشجو در اين دانشگاه تحصيل مي‌كنند و سه هزار نفر نيز در كادر علمي و اداري اين مركز مشغول به كارند. اين دانشجويان كه بيشتر آنها را دانشجويان خارجي تشكيل داده‌اند، از صد كشور مختلف دنيا براي تحصيل به اين دانشگاه مي‌آيند. دانشگاه اسلامي مالزي كه فعاليت خود را با 153 دانشجو آغاز كرده بود اكنون داراي سه محوطه دانشگاهي و يك مركز پذيرش است و دوره‌هاي تحصيلي بسياري را بر مبناي فلسفه دانشگاهي خود ارائه مي‌دهد كه بر اين باور استوار شده است: دانش بايد با روح توحيد كسب شود و در حقيقت عبادت بشر در برابر پروردگار باشد.

دانشجويان اين دانشگاه در عرصه‌هاي مختلف به خوبي ظاهر شده‌اند و اين تنها به دليل دانش علمي بالا، مهارت‌هاي زباني و موقعيت علمي دانشگاه است كه از سال 1987 هر ساله سه هزار فارغ التحصيل دارد.

اين دانشگاه شامل دانشكده حقوق احمد ابراهيم، دانشكده علوم بهداشتي، دانشكده معماري و طراحي شهري، دانشكده اقتصاد و علوم مديريت، دانشكده مهندسي، دانشكده علوم اسلامي و انساني، دانشكده پزشكي، دانشكده علوم، دانشكده تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات، دانشكده داروسازي

 

 

Web Site     : www.iiu.edu.my