هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند برنامه ریزی و ارائه تعهد مالی هستند. در اینجا ما به مواردی اشاره می کنیم که در برآورد کردن هزینه ها به شما می تواند کمک کند. 
تحصیل در کانادا می تواند مانند یک سرمایه گذاری عالی برای آینده شما تلقی شود، زیرا شما در این کشور به آموزش عالی دسترسی دارید، فرهنگ های متفاوت را تجربه خواهید کرد، و مدرکی کسب خواهید کرد که در سطح جهان معتبر و شناخته شده است. 
دانشجویان بین المللی، پیش از گرفتن پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا حتما لازم است که دارای برنامه ریزی و تعهد مالی باشند. 
دانشجویان بین المللی در کانادا، لازم است که از پس هزینه های تحصیل و زندگی برآیند. سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) از شما می خواهد که مدارکی دال بر استطاعت مالی در رابطه با تحصیل و زندگی تان در این کشور، ارائه دهید. دانشگاه شما برآورد هزینه زندگی را به شما ارائه می دهد و (CIC) آن را پیگیری خواهد کرد.
اگر دانشگاه شما این گزینه را در اختیار شما قرار ندهد، لازم است که شما برای 12 ماه هزینه زندگی برای یک دانشجو در کانادا، مدرکی دال بر داشتن مبلغی حدود 10,000 $ ارائه دهید. اگر شما متاهل هستید 4,000$، باید برای همسر و 3,000$ برای هر فرد دیگری از آشنایانتان ارائه دهید.  این مبلغ شامل هزینه های مسکن، غذا، بیمه درمانی، حمل و نقل، کتاب و لباس می باشد. هزینه تحصیل و دیگرهزینه ها در این مقدار گنجانده نشده است. 
لازم است که دانش آموزان حتما از بیمه پزشکی و بیمارستان در کانادا برخوردار باشند زیرا مراقبت های پزشکی در کانادا بسیار گران است. برنامه های بیمه درمانی عمومی در هر استان کانادا به طور مستقل اجرا می شود. برای برخی از دانشگاه ها، شما نیاز به پوشش بیمه اجباری دارید. این پوشش بیمه، باید در هفته اول پس از ورودتان قابل اجرا باشد. 
عوامل متعددی وجود دارد که بر هزینه زندگی هر دانشجو در کانادا می تواند تأثیر گذار باشد که در زیر فهرست شده اند.

هزینه زندگی در شهری بزرگ در مقابل زندگی در حومه آن

مانند هر شهر دیگری در دنیا، در کشور کانادا نیز زندگی در مراکز شهر گران تر از زندگی در حومه آن است. بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند که خوابگاه هایی در محوطه دانشگاه داشته باشند، هرچند زندگی در محوطه دانشگاه نیز ارزان ترین گزینه نیست، اما با این حال می تواند راحت تر باشد. تورنتو و ونکوور ازگرانترین شهرهای کانادا هستند. هزینه های مسکن در تورنتو نسبت به هر شهر دیگری بالاتر است و روز به روز نیز هزینه های آن افزایش پبدا می کند.

بر اساس موسسات آموزشی

از آنجایی که هزینه زندگی در شهرهای مختلف متفاوت است  و بر اساس مکان دانشگاه در شهر، بهترین روش برای برآورد کردن هزینه زندگی در نظر داشتن دانشگاهی است که شما درخواست تحصیل در آن را داده اید. همانطور که قبلا گفته شد، هر دانشگاه در خارج از کشور، ّبرآورد شهریه و هزینه زندگی را در اختیار شما قرار خواهد داد. در برخی از دانشگاه ها،  هزینه زندگی در محوطه دانشگاه مناسب است امادر برخی دیگر از دانشگاه ها این هزینه ممکن است بسیار گران باشد.  

جدول زیر به شما کمک می کند که درک بهتری از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا در ماه و سال داشته باشید.

هزینه در ماه در سال
شهریه کلاس ها - $8,000
هزینه ثبت نام دانشجو - $400
بیمه درمانی $70 $840
کتاب ها - $600
اجاره بهای خوابگاه در محوطه دانشگاه $600 $7,200
تلفن همراه (basic package) $30 $360
Public Transit Pass $40 $480
خوراک $300 $3,600
سرگرمی، پوشاک، هدایا $80 $960
بیمه ماشین - $1,500
سوخت ماشین $200 $2,400
مجموع هزینه ها $1320 $26,340

 

2987